top of page
Пошук
  • Иван Правдин

Аферисти-забудовники «дотиснули» суд у справі скандального протистояння з ЖК «Подол Град Vintage»

19 квітня 2021 року забудовник скандального ЖК «Подол Град Vintage» перейшов межу у відстоюванні начебто своїх порушених прав. Маніпулюючи самим поняттям активіст та громадська позиція, аферисти, які, ймовірно, координуються з «Едельбург Девелопмент», влаштували дискредитацію Українського товариства сліпих, організували балаган перед Київським апеляційним судом та ледь не були затримані поліцією за порушення громадського порядку – хотіли підпалити опудало з картону, що мало імітувати відомого фінансиста Андрія Дудника.З останнім у забудовника давній конфлікт, оскільки саме А.Дудник та його прихильники, активно розвивають поруч унікальний навчальний заклад, і заважають звести на Подолі черговий будинок-монстр.Незаконність забудови, власне як і порушення прав дітей, які хочуть навчатись на Воздвиженці, вже неодноразово встановлювалась у судовому порядку. Зокрема, у березні 2021 року Північний апеляційний господарський суд скасував право Товариства сліпих на постійне користування земельною ділянкою на Вознесенському узвозі, 28-30, де будують ЖК «Подол Град Vintage». Суд визнав протиправним та скасував рішення Київради 2004 року, яким ділянку площею 0,57 га на Вознесенському узвозі, 28-30 було надано у постійне користування УВП-3 УТОС для будівництва житлового будинку для робітників підприємства інвалідів по зору, інвалідів війни. Саме на підставі цього рішення у 2005 році з УВП-3 був укладений договір оренди, який у 2011-му переоформили на право постійного користування ділянкою. Суд визнав недійсним договір оренди, а також скасував держакт на право постійного користування ділянкою. Постанова набрала законної сили з дня її прийняття.Але забудовник не зупинився і вирішив продовжувати тактику залякування та маніпуляцій, залучивши до справи владних чиновників з Офісу Президента.


Учасники театралізованого фарсу, який влаштували 19.04.2021 ГО «Ні корупції» та УТОС, заявляють, що саме Дудник (чомусь) відбирає у них соціальні квартири, які насправді сам забудовник ніколи й не думав передавати у власність людям з обмеженими можливостями. Що стосується дати мітингу, то вона була обрана не випадково, адже цього дня розглядалась апеляційна скарга щодо самого факту висунення підозри А.Дуднику у кримінальній справі, яку «скомбінували» проти фінансиста за «перешкоджання забудові».


Суд першої інстанції не знайшов для цього правових підстав, але ж тиск на суддів в українському суспільстві ніхто не відміняв. І вже в апеляційній інстанції «повелись» на тиск та відмінили законне рішення суду першої інстанції про визнання підозри відносно Андрія Дудника необгрунтованою.


Про абсолютну незаконність та корумпованість такого розвитку подій заявили учасники іншої акції протесту, яку поруч організувало ВГО «Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах». Їхня мета була чітка і неоднозначна – привернути увагу керівництва держави, громадськості та суддів щодо кричущих проявів корупції при забудовах в межах історичного ареалу, недопущення свавілля владних структур стосовно громадян, які займають активну позицію – протидіють незаконним забудовам. Однак, на жаль, як бачимо, основний меседж «Комітету» – не допускати тиск на суддів, не лобіювати незаконні будівництва, не фальсифікувати замовні кримінальні справи, не маніпулювати соціальними правами, не порушувати честь та гідність справжніх киян – був проігнорований суддями.


Представників Комітету справедливо обурював той факт, що А.Дудника хочуть змусити відступитись від благородної справи розвитку освіти. Задля власної наживи аферисти-забудовники ладні навіть запроторити невинувату особу до буцегарні. Крім того учасники мітингу демонстрували на камеру документи, що сам Дудник особисто пропонував офіційним листом суму в розмірі 10 млн грн на задоволення потреб (в тому числі житлових) учасникам УТОС.Та квартири насправді нікому не потрібні, бо головне – чорний піар.


Завдяки активній позиції киян та антикорупціонерів така позиція УТОС була піддана нищівній обструкції, представникам ЗМІ була донесена інформація про тиск на суддів у справі Дудника з боку забудовників, однак як бачимо – судді дослухаються до вказівок з владних кабінетів більше, ніж до свого обов’язку вершити чесне правосуддя.


Сергій Козлов, співзасновник ГО "Центр викривачів корупції"

53 перегляди0 коментарів
Пост: Blog2_Post
bottom of page