top of page
Пошук
  • Иван Правдин

В Київській області фермерське господарство привласнило земельні ділянки сироти

Фермерське господарство привласнило декілька ділянок землі, що належать місцевій мешканці Інні Лопушинській. Йдеться про можливу кримінальну змову між державними реєстраторами Баришівської сільради Київської області і керівництва ТОВ "УБА-АГРОСВІТ" (с. Волошинівка). Про це повідомляє телеканал Еспресо.


Сирота Інна Лопушинська звернулася в правоохоронні органи з метою захисту свого права на земельні ділянки і протидії протиправним діям з боку місцевих чиновників і фермерів, які, діючи спільно, підробили її підписи і незаконно заволоділи 9,27 га землі.


Примітно, що після того як потерпіла звернулася до директора ТОВ "УБА-Агросвіт" Олега Орла з вимогою припинити незаконно використовувати її землі, то їй відмовили і запропонували відшкодувати 170 тис. грн, які підприємці нібито витратили на ведення сільськогосподарських робіт на ділянках, які їм не належать.

"Я вважаю, що посадові особи ТОВ "УБА-АГРОСВІТ" підробили мої підписи на договорах оренди № 45/21, 46/21, 47/21, 48/21 від 29 квітня 2021 року та використали підроблені документи для державної реєстрації права оренди земельних ділянок, що належать мені, строком на 49 років. Також я вважаю, що посадові особи ТОВ "УБА-АГРОСВІТ" діяли спільно з державними реєстраторами виконавчого комітету Баришівської сільради Київської області", - коментує ситуацію Інна Лопушинська.


Ситуація є показовою у контексті ринка землі, що нещодавно відкрився в Україні. Справа в тому, що ділянки Інна Лопушинська отримала у спадщину, тому є докази у вигляді рішення Баришівського районного суду Київської області від 10.12.2020 року, справа № 355/1271/20. Громадянка отримала у спадщину 4 ділянки від своєї бабусі (дві ділянки) та прабабусі (дві ділянки). Коли Інна Лопушинська за вимогою нотаріусу змінювала паспорт - державні реєстратори без участі і згоди Лопушинської зробили державну реєстрацію всіх ділянок і відразу ж передали їх в оренду "УБА-АГРОСВІТ".


На даний момент ініційовано кримінальне провадження за даним епізодом.


Раніше компанія ТОВ "УБА-АГРОСВІТ" вже опинялася у центрі скандалу з незаконним збором врожаю німецьких інвесторів. Так, у вересні 2020 року ТОВ "УБА-АГРОСВІТ" незаконно зібрало весь врожай пшениці на земельних ділянках компанії ТОВ "Капітал-Агроінвест" та вивезло його у невідомому напрямку. Тоді ж представники "УБА-АГРОСВІТ" привласнили собі врожай ще і соняшника з 14 ділянок, що їм не належать.


Компанія "Капітал-Агроінвест", інвесторами і бенефіціарами якої є громадяни Німеччини, неодноразово зверталася в правоохоронні органи України, але реакції не було. Також "Капітал-Агроінвест" передало відкритого листа до СБУ України, звертаючи увагу на те, що співробітник відомства сприяв загарбникам і перешкоджав діям поліції. Санкцій щодо ТОВ "УБА-АГРОСВІТ" на даний момент не було.

41 перегляд0 коментарів
Пост: Blog2_Post
bottom of page