top of page
Пошук
  • Иван Правдин

Кривдники шведських інвесторів отримали «депутатський дах»?

Автор: Сергій Козлов,

голова Асоціації судових репортерів України,

засновник ГО "Центр викривачів корупції"


Рівно рік тому в Укрінформі відбулась цікава пресконференція на тему «Чи стане 2020-й роком успішних реформ? Результати опитування». За словами організаторів, для українців протягом кількох останніх років пріоритетною лишається антикорупційна реформа – цього хочуть майже 59% населення. Що вже казати про інвесторів, для яких взагалі дивно, як, наприклад, можна не добитись справедливості в суді через чийсь дзвінок з владних кабінетів. Але «антикорупційний» віз і нині там, бо реформи проголошуються, та не виконуються. І тоді виникають різні дивні ситуації, одну з яких можна було спостерігати на останньому засіданні ТСК з питань захисту прав інвесторів від 4 лютого 2021 року.

Йдеться про кейс «ТОВ «Фірма «Журавлина» проти «Сканія Україна», який наразі розглядається в ТСК. Пропустивши усі строки позовної давності, не навівши жодних адекватних доказів в суді, сарненські бізнесмени таки знайшли спосіб «домовитись» з суддею і отримати позитивне для себе рішення вартістю у 123 млн грн. Наскільки правомірно вимагати від інвестора оплату за послуги, які не надавались, це вже зовсім скоро вирішиться в апеляції. Однак, виявилось, що в ТОВ «Фірма «Журавлина» вже вирішили підстрахуватись і знайшли собі покровителя в особі народного депутата.

Ним став ніхто інший як депутат Сергій Євтушок, мер міста Сарни за часів правління Януковича (2010-2014 роки).


Народний обранець під час своєї невеликої, але красномовної промови наговорив багато. І про «важкі» роки мерства. І про завдання, які у 2010 році ставились перед керівниками територіальних громад та головами держадміністрацій. Зокрема, С.Євтушок розповів про те, що за часів, коли Держказначейство не дозволяло мерії проводити рахунки в оплату тих чи інших послуг, він особисто звертався по допомогу до керівників різних комерційних фірм (дивитись виступ депутата на відео з 1.25.00). Одним з таких підприємств, яке допомагало меру Євтушку в тому числі прибирати дороги безкоштовно, було й ТОВ «Журавлина». І нинішній депутат навіть хвалиться, що «майже кожного року ми відзначали одного з працівників «Журавлини» як гордість міста. Це говорить про те, що співробітництво між керівниками громади та ТОВ «Журавлина» знаходиться на високому рівні». І завершив свій спіч депутат про те, що поки йдуть судові позови між «Журавлиною» та «Сканією», не треба робити нічого, а просто сісти за стіл переговорів й примиритися.

Дивний виступ і дивна риторика. Про який такий високий рівень співробітництва говорить депутат, і що це означає? Чи не те, бува, що колись «Журавлина» надала «безкоштовні» послуги меру, який тепер у статусі депутата «віддячує» за це? Для чого ці згадки про робітників, що стали гордістю міста, під час з’ясування обставин правового спору на мільйони грн? Як можна примиритись з опонентом, який вже навіть підготував «схеми», куди і як можна «вивести» незаконно відсуджені гроші?


Все ж сподіваємось, що члени ТСК адекватно відреагують на цей тиск з боку їх колеги, який маніпулятивно намагається підмінити «чорне» на «біле».

27 переглядів0 коментарів
Пост: Blog2_Post
bottom of page